FizjoPodhale

Elektrostymulacja - Compex

Elektrostymulacja to zabieg, który  przeprowadza się za pomocą specjalnego aparatu. Elektrody aparatu mocuje się na ciele pacjenta w punktach motorycznych, czyli w miejscach wnikania nerwów do mięśnia. Elektrody są podtrzymywane przez specjalne opaski. Po uruchomieniu urządzenia prąd o niskiej częstotliwości, wywołuje skurcz mięśni, który jest podobny do tego, który pojawia się podczas ćwiczeń fizycznych.

Elektrostymulacja stosowana jest przede wszystkim w rehabilitacji i fizykoterapii po przebytych urazach, rehabilitacji uszkodzonych mięśni, przy wystąpieniu porażeń i niedowładach typu wiotkiego.

Elektrostymulator pozwala przyśpieszyć regenerację organizmu, zwiększa jego wydajność i wytrzymałość. Używanie stymulatorów mięśni zmniejsza ryzyko nieprzyjemnych kontuzji, a w przypadku ich odniesienia zapewnia możliwość stymulacji mięśni w trakcie trwania rehabilitacji i zapobiega utracie masy mięśnia ze względu na brak ruchu i treningu.

Elektrostymulator mięśni - programy:

  • Trening (wytrzymałość, odporność, siła, siła eksplozywna, roztrenowanie, wzmocnienie stawu skokowego, cross training, zwiększenie mocy, wzmocnienie mięśni głębokich, hipotrofia, budowa masy mięśniowej, wzmocnienie przedstartowe, rozgrzewka, kapilaryzacja)
  • Łagodzenie bólu (przeciwbólowy, zmniejszenie napięcia mięśniowego, bóle mięśniowe, ból karku, ból pleców, lumbago, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, uczucie ciężkich nóg, zapobieganie skurczom)
  • Fitness (wzmacnienia ramion, wzmacnianie uda, rozbudowa mięśni brzucha, wzmocnienie bicepsów, wzmocnienie barków, rozbudowa mięśni klatki piersiowej, wzmocnienie mięśni brzucha, kształtowanie pośladków, zwiększenie mocy, drenaż limfatyczny)
  • Odnowa/Masaż (regeneracja po treningu, regeneracja startowa, masaż relaksacyjny, redukcja bólu, masaż przywracający)
  • Rehabilitacja (atrofia mięśniowa, wzmocnienie mięśni)
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...