FizjoPodhale

Monika Diurczak

mgr Monika Diurczak jest logopedą dziecięcym, terapeutą ręki I i II stopnia oraz Certyfikowanym TRE® Providerem.

Zostając TRE® Providerem rozpoczęła nową drogę życia zawodowego mającą na uwadze już nie tylko „naprawianie języka” (mięśnia) dziecka i logopedyczny wycinek terapii, ale całościowe postrzeganie Dziecka, Rodzica i dostrzeżenie w nich przede wszystkim CZŁOWIEKA z jego historią.

TRE® skierowane jest do Rodzica, ale efektem ubocznym „zaopiekowanego” Rodzica jest również i „zaopiekowane” Dziecko. WYREGULOWANY EMOCJONALNIE RODZIC TO WYREGULOWANE EMOCJONALNIE DZIECKO.

 

Terapia logopedyczna
Podczas terapii pomaga małym pacjentom w usprawnianiu funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Przeplata tradycyjne metody pracy z nowoczesnymi technologiami i zabawą. Dzięki temu zajęcia są przyjemne, efektywne i atrakcyjne.

Sesja TRE®
TRE® to metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Drżenia ciała są czymś naturalnym. Pozwalają uwalniać napięcia i pomagają w odzyskiwaniu równowagi w naszym układzie nerwowym.Drżenie jest naturalną odpowiedzią organizmu na stres.

TRE® (Tension Releasing Exercises) to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Sekwencja ćwiczeń jest tylko drogą, sposobem na uruchomienie wibracji i nie jest czymś nadzwyczajnym, na czym się skupiamy w tej metodzie. Podobnie też z wibracjami, które nie są celem samym w sobie. Mimowolne ruchy i drżenia służą do odzyskania równowagi w naszym układzie nerwowym, uwalniając nas od starych wzorców i strategii obronnych, których nasze ciało i mózg używały w stresujących i traumatycznych sytuacjach.

TRE® to bezpieczny i łatwy sposób na rozładowanie napięcia i stresu nagromadzonego w organizmie, przywracający witalność i rezyliencję.Metoda ta znakomicie wspiera inne działania psychoterapeutyczne. Jest dość prosta do opanowania i mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku i kondycji fizycznej.

Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.Wyjątkowa skuteczność tej metody polega na tym, że uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować, a w miarę uwalniania wzorców napięciowych polepsza się stan emocjonalny człowieka. Zdrowienie przywracane jest na wszystkich poziomach równocześnie.Wibracje powodują obniżenie napięcia wszystkich tkanek, uczą dialogu z własnym ciałem, pomagają być tu i teraz. Efektem ich stosowania jest uczucie przyjemnej obecności w ciele.

KORZYŚCI

Zmniejszenie stresu fizycznego i psychicznego pozwala osiągnąć następujące efekty:
- zmniejsza się odczuwanie obaw i niepokoju
- poprawia się kontakt z odczuciami w ciele- zredukowane zostają objawy PTSD
- zwiększa się poziom energii i odporności
- obniża się poziom stresu w pracy
- poprawa jakości snu
- poprawiają się relacje międzyludzkie
- ustają bóle mięśniowe i bóle pleców, zwiększa się elastyczność ciała
- poprawia się elastyczność emocjonalna
- goją się dawne urazy ciała
- ułatwiają przeżywanie ciężkiej choroby
- dają ulgę w chorobach przewlekłych 

PODSTAWOWE PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA TRE®:

Zaburzenia:
- Ciśnienia krwi
- Pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje)
Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne:
- Złamania kości
- Nadwyrężenia i skręcenia stawów
- Stany pooperacyjne
- Hypo / Hiperglikemia
- Padaczka
- Ciąża
Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie:
- Psychozy
- Głęboka depresja
- Schizofrenia
- Uzależnienia

TRE® NIE JEST TERAPIĄ! To metoda pracy z ciałem i emocjami, która może być znakomitym wsparciemwszelkich innych terapii (od psychoterapii po rehabilitację).

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...